wycieczki poduszkowcem australia

Wycieczki Poduszkowcem Australia

Wycieczki Poduszkowcem w Australii

Jeżeli kiedykolwiek wybierzecie się do Australii nie zapomnijcie o wzięciu udziału w pewnej interesującej atrakcji. Otóż od kilku lat w  Kimberley Region w Zachodniej Australii funkcjonuje rodzinna firma Broome Hovercraft oferująca wycieczki poduszkowcem dosyć sporym bo ponad 20 osobowym. Jak Wycieczki poduszkowcem to na antypodach. Do 2013 firma korzystała z poduszkowca 14 osobowego (13+pilot). Te istne łodzie latające są oczywiście kabinowe i klimatyzowane a właściciele szczycą się ich ekologicznymi własnościami.

wycieczki poduszkowcem australia
2 poduszkowce wycieczkowe – zachodnie wybrzeże Australii
Na pokładzie poduszkowca

Jest to ciekawa i pouczająca wycieczka po Zatoce Roebuck w czasie odpływu. Pilot udziela wielu informacji, gdy poduszkowiec sunie bez wysiłku przez piasek, wodę lub błoto. Dużo można dowiedzieć się o historii lokalnej geologii, geografii, pływach a także dinozaurach które tu żyły przed wiekami.. Wszystko podane entuzjazmem i humorem znanym pilotom poduszkowców.

poduszkowiec wycieczkowy
wnętrze poduszkowca wycieczkowego

To jest bardzo wyjątkowe przeżycie i większość osób uwielbia to uczucie dryfowania na boki znane tylko z poduszkowców. Pływanie po podmokłych, grząskich i  mulistych terenach na przemian z morzem.
Krajobraz jest uderzająco piękny z czerwonymi klifami kontrastującymi z srebrzystą wodą.
Po takiej podróży każdy zostaje wielkim fanem poduszkowców. Może i dla niektórych drogie doświadczenie, ale według nas warte każdej minuty!

wycieczki poduszkowcem
dryfowanie na boki
Przystanek poduszkowcowy

Na koniec poduszkowiec przystaje na błotnistych terenach zalewowych, To jest szczególne uczucie, aby móc chodzić daleko od brzegu morza w odległej lokalizacji, która zaledwie kilka godzin wcześniej była 8 metrów pod wodą!

Wszyscy wysiadają aby zobaczyć zachód słońca, a przemiły Sean ponownie opowiada na temat okolicy, częstując przekąskami i szampanem, obserwując zachód słońca.

wycieczki poduszkowcem przystanek
przystanek i zachód słońca

 

Organizatorzy wycieczek poduszkowcem  uwielbiają to, co robią. Lubią spotkania z ludźmi i przekazują wiedzę, którą zdobyli w tej niesamowitej lokalizacji. Inspirują i swoich klientów, widać że to pasjonaci poduszkowcowi.

Genialna sceneria, romantyczny szampan o zachodzie słońca i poduszkowiec obok to właśnie nasza Australia.

Ceny wycieczek poduszkowcem

 

Organizatorzy oferują kilka zarówno historycznych jak i krajoznawczych wycieczek:

  • Ceny jednogodzinnych wycieczek rozpoczynają się od 128 dolarów australijskich (około 400 zł)
  • Dwugodzinna wycieczka do wraków samolotów z 2 wojny światowej kosztuje 205 dolarów australijskich (około 600zł )

Wczesne rezerwacje są niezbędne, więc śpieszcie aby zarezerwować jedno z najbardziej ekscytujących i wyjątkowych doświadczeń, jakie Kimberley ma do zaoferowania! Zobaczcie miejsca z dziewiczymi białymi, piaszczystymi plażami, toczącymi się czerwonymi klifami. Niekończącymi się lazurowe wody czekają na odkrycie.

BAR & CAFE Tysiąca Gwiazd

W bazie Broome Hovercraft, w pobliżu portu Broome znajduje się restauracja o wdzięcznej nazwie „Thousand Stars Bar & Café”. Ulokowana w pięknym ogrodzie, tuż przy plaży z 180 stopniowym widokiem na piękne klify w zatoce Roebuck.

Czytaj także: Wycieczka nad Morze Śródziemne

wycieczki poduszkowcem zolw

przystanek żółw

Jeżeli szukasz tego typu poduszkowców jak w powyższym artykule to przejdź do działu: poduszkowce na sprzedaż